גן לי כרמיאל | ציוד לגני ילדים | ריהוט לגני ילדים | ציוד ג'ימבורי | step 2 | סטפ 2 - איך תכינו את הילדים לכיתה א' על הצד הטוב ביותר?

הזמנות ושירות לקוחות 

052-4491492
cube4, cube4, 3d, box, dualtone
brush, brush, art, paint
pencil2, pencil, write, edit, blog, note
movie3, movie, wheel, video, film
dice, dice, die, game, chance, luck, random, gample
gamepad, gamepad, video game, controller, joystick
home11, home, house, building
reading, reading, book, student, library
pawn, pawn, chess, game
office, office, home, house, work, building

איך תכינו את הילדים לכיתה א' על הצד הטוב ביותר?

החופש הגדול הגיע. בין כל הרצון שלכם למצוא תעסוקה לילדים במהלך חודשים אלה, עליכם להתכונן לקראת חודש ספטמבר, בו אחת מנקודות הציון החשובות ביותר עבורם: התחלת כיתה א'. אתם, כמובן, נחושים להכין אותם בצורה הטובה ביותר לקראת הרגע המרגש הזה. לפניכם מספר המלצות שיסייעו לכם לבצע את המשימה ללא דופי.

חשבו מה באמת צריך

בתור הורים, אחד התפקידים שלכם הוא לצייד את הילד שלכם בכל הציוד בו ייעשה שימוש בכיתה א'. רוב בתי הספר מספקים רשימות מסודרות, בהן ניתן להיעזר, כאשר מידע בנושא זמין גם באינטרנט, או לחילופין ניתן לקבלו דרך הגורמים המספקים את הציוד (נניח, חנות כלי כתיבה). עקב העובדה שהמחיר המצטבר של פריטים אלה עשוי להיות משמעותי, מומלץ לנסות לאתר מראש מבצעים, או אפילו לבצע השוואת מחירים. ניתן לרכוש בנקודת ההתחלה רק את המוצרים שבטוחים שצריך, כשבמידת הצורך ניתן לבצע השלמות לאחר מכן.

ערבו את הילד בתהליך ההכנה

ההמלצה החשובה הבאה שאפשר להעניק לכם היא לתת לילד להתרגש יחד אתכם. במילים אחרות: כאשר אתם מבצעים את פעולות ההכנה השונות, הקפידו לשתף אותו. קחו אותו לקניות של הילקוט, כלי הכתיבה ושאר הפריטים, כשרצוי גם שתעניקו לו את זכות הבחירה הסופית. אחרי הכול, הפריטים האלה מיועדים עבורו ועבורו בלבד. כאשר עושים זאת, הילד מבין לקראת מה הוא הולך ומתכונן בתוך עצמו לקראת השינוי הדרסטי – מה שהופך את השינוי למעט פשוט יותר עבורו. בנוסף, מה שיכול להקל על המעבר עוד יותר הוא לתת לילד להתנסות בחומר הבסיסי. לדוגמה, כיום ישנם משחקים חינוכיים באינטרנט שמכינים לכיתה א'. משחקים אלו נותנים הזדמנות לילד להכיר את הא-ב' בצורה צבעונית וידידותית עוד לפני שהוא נכנס פיזית לכיתה.

שיפור יכולות הילד

כיתה א' לוקחת על עצמה תפקיד מרכזי, ויש שיגידו שאף המרכזי ביותר, בשיפור היכולות והכישורים של הילד. עקב העובדה שבכיתה זו ההיבט המוטורי של התפתחות הילד חייב לשחק תפקיד, מומלץ בהחלט לעבוד איתו, מבעוד מועד, על שיפורו. בחודשים שלפני תחילת השנה רצוי להרבות בפעילויות המשפרות את היכולות המוטורית של הילד, מחזקות את השרירים שלו בגפיים העליונות וכן משפרות את התיאום בין האיברים השונים. פעולות מהנות דוגמת לישה של בצל, עיצובים בפלסטלינה, משחק בדוקים או אפילו משחק באטבי כביסה יכולים לסייע, מהבחינה הזו.

חשיבותה של אחריות

כיתה א' היא השלב בו הילד מתחיל לקבל על עצמו עצמאות ונדרש לבצע פעולות שונות בכוחות עצמו. כדי להכין אותו לקראת השינוי הזה אתם יכולים, כבר בנקודת הזמן הנוכחית, לתת לו "לתרגל" ביצוע מטלות שונות בבית בצורה עצמאית: פעולות דוגמת עריכה של השולחן או סידור של החדר שלו יכולות ללמד את הילד אחריות מהי. אתם בהחלט יכולים להעניק לו "פרס" עבור פעולה המתבצעת בהצלחה, כאשר רצוי לבצע בקרה ולהעניק לילד עצות מועילות לשיפור ההתנהלות שלו.