גן לי כרמיאל | ציוד לגני ילדים | ריהוט לגני ילדים | ציוד ג'ימבורי | step 2 | סטפ 2 - עובדות חשובות אודות קורס מטפלות לגיל הרך

הזמנות ושירות לקוחות 

052-4491492
cube4, cube4, 3d, box, dualtone
brush, brush, art, paint
pencil2, pencil, write, edit, blog, note
movie3, movie, wheel, video, film
dice, dice, die, game, chance, luck, random, gample
gamepad, gamepad, video game, controller, joystick
home11, home, house, building
reading, reading, book, student, library
pawn, pawn, chess, game
office, office, home, house, work, building
קורס מטפלות לגיל הרך

ארגונים שונים המפעילים ואחראים על מעונות יום לפעוטות ולילדים קטנים, החל מגיל שלושה חודשים וכלה בגיל שלוש שנים, דורשים העסקת מטפלות שסיימו בהצלחה קורס מטפלות. מדובר בלימודי תעודה הנחוצים עבור כל מי שמעוניין לטפל בילדים, על מנת לספק את צרכיהם הנדרשים, לרבות – צרכים פיסיולוגיים, רגשיים וקוגניטיביים, תוך שימוש במבחר נרחב של פעילויות, משחקים, טיולים, סיפורים וכיוצא בזה.

אודות קורס מטפלות בילדים
מטפלות לגני ילדים הינן נשות מקצוע האחראיות על ילדינו הקטנים. אין להפחית בחשיבותו על מקצוע זה ועל העבודה הקשה שאותן מטפלות "נותנות" על מנת לדאוג לגידול מסור של הילדים. מטפלות ילדים עוברות הכשרה נאותה; בפעוטונים ובגני הילדים בהן מועסקות המטפלות, ישנם ילדים קטנים ופעוטות הנהנים לראשונה בחייהם ממסגרת חינוכית – מסיבה זו ישנה חשיבות מכרעת לאיכותן של המטפלות, שחייבות להפגין מקצועיות ואיכות בלתי מתפשרות.

מהם היתרונות בלעבור קורס מטפלות
חלק ממעוני היום בישראל מפוקחים באמצעות משרד התמ"ת, אולם רוב המסגרות הן פרטיות לרוב (שלא לומר, בלתי מפוקחות). במסגרות אלו המטפלות והגננות אינן מחויבות לעבור הכשרה. על אף זאת, קיימת דרישה בגנים פרטיים רבים לעבור הסמכה.

ללא ספק, מקצוע הטיפול לגיל הרך הוא בעל חשיבות רבה, שאינה נופלת מחשיבות מקצוע הגננות וההוראה בבתי ספר. לקורס זה יש מטרה – מתן הכשרה מקיפה ויסודית לגברים ונשים המעוניינים לעבוד עם ילדים בגני ילדים ופעוטונים.

קורסים אלו מעניקים ידע נרחב אודות הדרישות השונות (חוקיות, בריאותיות, פדגוגיות וסביבתיות, על-מנת לקבל תעודת הסמכה).

אילו חומרים נלמדים בקורס מטפלות ומטפלים?
כחלק מתכנית הלימודים, נלמדים בקורסים, בין השאר, נושאי החינוך, עקרונות בחינוך ילדים, השפעות סביבתיות, התפתחות רגשית, התפתחות שכלית, התפתחות חברתית, התפתחות השפה, סיפוק צרכים, מבנה פעילות במעון יום, שמירה וטיפול על הילד, בריאות והיגיינה, תזונה, הפרעות התפתחותיות ועוד.
נוסף על האמור, לומדים הסטודנטים נושאים הנוגעים בכללי תחזוקה בטיחות, כמו גם החייאה ועזרה ראשונה.
התעודה המוענקת עם סיום מוצלח של הקורס מאושרת בידי משרד החינוך ומשרד התמ"ת.

במהלך הלימודים, מוענקות הרצאות ומנוהלים תרגולים, יחד עם סדנאות מעשיות. יתר על כן, מתורגלת עבודה ממשית במעון יום.

אילו אנשים מתעניינים בקורס מטפלות ומטפלים?
הקורס מיועד למעוניינים לרכוש מקצוע חדש, מבטיח ומבוקש. כמו כן, הוא מתאים גם למטפלות ומטפלים המעוניינים לקבל תעודה, לטובת התקדמות למעמד מטפל/ת מוכר/ת במעונות היום השונים לגיל הרך. דרישות בסיסיות טרם הרשמה לקורסים אלו – 12 שנות לימוד ותוצאות טובות במבחן הבנת הנקרא. נוסף לעיל, נדרש גם אישור רפואי, המאשר עבודה עם ילדים קטנים. ועדת קבלה מעניקה אישור סופי להרשמה לקורס.

הקורס כולל לימודים עיוניים וכן מספר מינימאלי של שעות עבודה מעשיות. מובן שישנו גם מבחן עיוני ומעשי, לצורך הענקת התעודה.