גן לי כרמיאל | ציוד לגני ילדים | ריהוט לגני ילדים | ציוד ג'ימבורי | step 2 | סטפ 2 - תרומת המשחקים להתפתחות בגיל הרך

הזמנות ושירות לקוחות 

052-4491492
cube4, cube4, 3d, box, dualtone
brush, brush, art, paint
pencil2, pencil, write, edit, blog, note
movie3, movie, wheel, video, film
dice, dice, die, game, chance, luck, random, gample
gamepad, gamepad, video game, controller, joystick
home11, home, house, building
reading, reading, book, student, library
pawn, pawn, chess, game
office, office, home, house, work, building
תרומת המשחקים להתפתחות בגיל הרך
 
הפעלות ומשחקים לילדים חדלו לתפקד כבר מזמן כפעילות המעסיקה את הילד וקיבלו תפנית כבר במחצי המאה הקודמת. היכולת להעניק לילד בגילאים השונים ערך מוזף תוך כדי פעילות מהנה היא אחת המטרות העומדות לנגד עיננו.
 
צוות גן לי כרמיאל, מייצר ומשווק מוצרים ייחודיים הכוללים הפעלות, צעצועים התפתחותיים והפעלות התפתחותיות תוך התחדשות והתאמה לרוח הגן, המעון, הפעוטון ובתי הספר בשכבות הנמוכות.
 
משחקים להתפתחות קוגניטיבית ומוטורית
 
בגן לי כרמיאל, תוכלו למצוא מגוון רחב של משחקים והפעלות התורמים להתפתחות המוטורית המפעילה את השרירים השונים בגופו של הילד וההתפתחות הקוגניטיבית האחראית להתפתחות השכלית והמחשבתית בגילאים השונים. כיום כבר לא מתייחסים לכלל הצעצועים ההתפתחותיים כאל מקשה אחת בהגדרה ברורה אל מחלקים אותם לכמה סוגים המשרתים מטרות שונות ושכבות גיל שונות. חוקרים שונים טוענים שמשחק בלבד אין בו יכולת תרומה לפעילות הלמידה.
 
אף על פי כן, ניתן לראות את תרומת המשחק ללמידה החל מהפרטים הבסיסיים ביותר כמו זיהוי צבעים וזיהו צורות תוך כדי משחק והתאמה. היכולת להרכיב פאזל ולהניח את חלקיו במקומות הנכונים, כך שיצרו תמונה מתקבלת על הדעת, משלבת פעילות קוגניטיבית מחשבתית ופעילות המפעילה את השרירים העדינים של אצבעות הידיים ומפרקי כף היד.
 
התאמה לגיל והתפתחות הילד
 
חשיבות התאמת הצעצועים וההפעלות, מחייבות התאמה לשכבת גיל הילד והתפתחותו האישית של הילד, מתפקדת גם היא, כחלק עיקרי וחשוב בעת בחירת הצעצועים לגן. בגן לי כרמיאל, תוכלו למצוא את המשחקים וההפעלות השונות, בהתאמה לסוג הגן שלכם וסוג האוכלוסייה הפועלת בו בין אם מדובר באוכלוסיה צעירה או אוכלוסיה מיוחדת, בעלת צרכים מיוחדים. בגן לי כרמיאל, תוכלו למצוא הפעלות וצעצועים, העונים על הצרכים הללו ועוד.
 
מהי תרומתו של המשחק החווייתי
 
כאשר ברצוננו לתרום ללמידה ולהתפתחות ילדינו, בין אם מדובר בפעוטים או ילדים בגיל החובה הפעולה הרצויה לנו עוד לפני ההגעה למטרה זו, היא ליצור סביבה נעימה, פתוחה ותומכת. איך זה קשור להתפתחות מוטורית ושיכלית? חשבו על כך, כיצד אתם כאנשים בוגרים מגיבים להתנהגות מלחיצה?
 
בדרך כלל, אנו עושים את מה שמצופה מאיתנו כיוון שאנחנו מביני,ם כי על ידי ביצוע פעולות אלה אנו נוכל להמשיך להתפרנס מבלי לסכן את עתידה של המשרה שלנו.
 
הענקת סביבה נעימה ללא לחצים תעודד את הילד ללמוד ולחקור מבלי להרגיש שהוא לומד.
אצלנו בגן לי כרמיאל, צעצועים ופעילויות התפתחותיות לגיל הרך ולגילאים הבוגרים יותר, המאפשרים למידה חוויתית תוך כדי משחק.
 
דוגמאות להפעלות חווייתיות לימודיות: פאזלים, משחקי הרכבה, דפי וחוברות פעילות וצביעה, הפעלות ופעילויות לקראת חגים ומועדים, פינות למשחק חופשי ועוד.
 
 
הכנה לכיתה א' כבר משלבי הפעוטון
 
ההכנה לכיתה א' כבר משלב הגילאים הרכים ביותר, הינה קריטית, ולאו דווקא משלווים למידת אותיות או למידה ישירה של החומר הנלמד. לקראת כיתה א' נדרשים ילדינו לדעת כיצד לאחוז עפרון כראוי, כיצד לאיית, לקרוא ולזהות את שמם ולפתח יכולת הסתגלות למסגרת החדשה.
 
למידה של כל הפרמטרים הנ"ל, מחייבים הכנה מוקדמת של שרירי הידיים ויכולת החשיבה והסקת המסקנות, כל אלה ניתנים על ידי תהליך איטי המתבצע בשלבים.
 
 למשל, אחיזת פריטים והעברתם מיד ליד, מישוש צעצועים במרקמים שונים של בד ופלסטיק, תורמים מאוד למוטוריקה הגסה ומשמשים את התהליך ההתחלתי של אחיזת העיפרון , משחק קבוצתי או זוגי בכדור למשל, מלמד את הפעוט אודות שיתוף הפעולה והיכולת לנהל פעילות משותפת על ידי תהליכים פשוטים ולאחר מכן תהליכים מורכבים יותר.
 
גננת, צוות חינוכי יקר, זקוקים לציוד, הפעלות וצעצועים לגן, הפעוטון או המעון שלכם? צוות גן לי כרמיאל, יספק לכם את כל הדרוש לכם להתפתחות תקינה ונכונה של החניכים הצעירים שלכם בהתאמה אישית וייעוץ אישי.